Písničky

Písničky

Odložené CD, tzv. C-ovi-D

Na konci roku 2019 jsme zvěčnili naše muzikantské pokusy. Bohužel pandemie odkládala křest tak dlouho, že snad proběhne až v roce 2022. A tak nosiče zatím leží u nás doma. Jestli jste tedy ještě nevyhodili všechny gramofony, walkmany a jiné starožitnosti, obdarujte se skoro hodinou toho nejpodivuhodnějšího, co na české scéně vzniklo! Stačí kontaktovat.


Kapelu o dvou členech, Zákusky pana Kotta, jsme s Jirkou založili v únoru 2016. Zpíváme a hrajeme polopísně. Unikátní kombinací nečekaných nástrojů a recitativů suverénně odvádíme pozornost od faktu, že náš zpěv není žádné terno. Snažíme se postihovat témata, která ještě nikdo nepostihl (příkladem budiž duet Solnička a Pepřenka), aranžemi, které ještě nikdo nenaaranžoval (jako příklad poslouží sólo na psací stroj). Nehrajeme žádné smutné písně o nešťastné lásce, protože když se s námi rozejde děvče, tak žádné písně neskládáme, ale pijeme s kamarády. Když občas improvizujeme, je to z toho důvodu, že vážně nevíme, jak text pokračuje. A to hlavně proto, že coby autor textů moc neholduji definici slova „refrén“ a zakládám si na tom, že refrény jsou vždy jiné, a to i v rámci jedné skladby.

Nemáme ambice být skvělými muzikanty, největším úspěchem je, když se diváci na koncertě od plic zasmějí a odpočinou u odlehčených a humorně mírně nekorektních písniček.

Najdete nás tady.